Kids-y w Stomil CrossFit

„Czym skorupka za młodu nasiąknie…”
Tak to już jest, że porzekadła są mądrością ponadczasową. I tak, dla najmłodszych, od jakiegoś czasu, prowadzimy zajęcia w naszym klubie. To jedna z propozycji, jakie wprowadziliśmy po zmianie nazwy klubu. Zarówno nowa nazwa, jak i zajęcia dla małolatów, spotkały się z aprobatą i zainteresowaniem trenujących u nas rodziców i znajomym. Powstała grupa Kids-y w CrossFit. Jesteśmy pierwszym klubem w Grudziądzu z tego typu treningami dla młodzieńców w wieku 9-13. Grupa jest co raz liczniejszą i… sprawną społecznością.
Cieszy nas to bardzo. To Bożena i Patryk dbają o właściwy rozwój dzieci i dobrą zabawę. Głównym naszym celem jest zaszczepienie w najmłodszych nawyków kultury sportowej przez zabawę. Przypomnę tylko, że w kolebce CrossFitu, w Stanach Zjednoczonych, zajęcia CrossFit Kids odbywają się od lat, i cieszą się rosnącą popularnością. Wielu już dorosłych „małolatów” startuje w zawodach. Wielu z nich, to silni sportowcy.
I nie pukajcie się palcem wskazującym w czoło … dzieci nie dźwigają ciężarów. W grę wchodzi tu gimnastyka, technika, zabawa, gry sprawnościowe. To wszystko pozwoli każdemu dziecku zbudować podstawę późniejszego, dorosłego, sportowego życia. Podczas treningów, kształtujemy cechy motoryczne i poprawiamy ogólną sprawność fizyczną CrossFitowym „W-Fem”.
Zalet treningu dla Kids-ów jest więcej: budujemy sprawność ogólną, współpracę zespołową, zwiększanie koncentracji, kształtowanie różnorodnych, dobrych nawyków, itd. Jeśli boisz się o kontuzję u swojego dziecka… dr Jon Gary, którego publikacje są na łamach Crossfit Journal, na temat dziecięcego CrissFitu zapewnia, że zdarzają się one niezwykle rzadko w porównaniu do innych, dziecięcych zajęć sportowych.
Oto część jednej z jego artykułów:

„”Czy ruch może być utożsamiany z nauką? Jeśli jesteś sprawny, czy jesteś mądrzejszy? „, Pyta dr Jon Gary, członek CrossFit Kids . Według dr. Gary’ego CrossFit Kids daje nam wyjątkową okazję do rozwoju mózgu dziecka.Gary cytuje badania, które wspierają związek pomiędzy aktywnością fizyczną a rozwojem poznawczym. Nawet z bliźniakami jednojajowymi, tory IQ mają sprawność fizyczną, a nie zasoby genetyczne.

„Niekoniecznie muszą to być twoje geny, ale to, co robisz z nimi w swoim środowisku, ma naprawdę znaczenie” – mówi.”

Link: kliknij

Zajrzyj do naszego klubu z dzieckiem, i zostań z nami na dłużej.

 

To jest wersja demonstracyjna sklepu do celów testowych— Zamówienia nie będą realizowane. Zamknij